אחד התחומים שבהם החוק במדינות העולם השונות בכלל ובמדינת ישראל בפרט, איננו נוטה להיות סלחני, הוא התחום הפלילי. עבירות בתחום הפלילי נלקחות ברצינות הן על ידי הרשות המחוקקת והן על ידי הרשות השופטת בישראל ובכלל. כיון שכך, הסתייעות בשירותיו הטובים של עורך דין בתחום הפלילי המתמחה בתחום ומכיר אותו על בוריו, היא מחויבת המציאות. מהו משפט פלילי, ומה בינו לבין תחומי משפט אחרים? כיצד עשוי אורך דין איכותי המתמחה בתחום, לסייע לנתבעים על עבירות פליליות? כל התשובות בשורות להלן.

עורך דין בתחום הפלילי ותחומי ההתמחות שלו

המשפט הפלילי נועד למנוע את האפשרות שאדם אחד יפגע באחר, בכל צורה שהיא. החוק מגדיר עבירות פליליות ככאלה המבוצעות על ידי אדם אחד או יותר, כנגד אדם אחד אחר או יותר, וגורמות, או עשויות לגרום לו נזקים פיזיים, נפשיים או חומריים. עם העבירות הפליליות ניתן למנות רצח, גניבה ואונס, שהמשמעות שלהן עבור הנפגע הן פיזיות או כלכליות. גם עבירות של התעללות, פיזית או נפשית, וכן עבירות של עושק ומרמה, נחשבות לעבירות פליליות. בישראל, עבירות תנועה נחשבות גם הן  לעבירות פליליות לכל דבר ועניין. עורך דין בתחום הפלילי מסייע לכל מי שהסתבך בעבירה פלילית להוכיח את חפותו או, לחילופין, למצות את כל הדרכים האפשריות להפחתת האשמה ואיתה – הפחתת העונש. ההבדל העיקרי בין משפט פלילי לסוגים אחרים של משפט, הוא העובדה שבעבירות פליליות, המדינה היא התובעת. בתחומי משפט אחרים, התובע עשוי להיות אדם פרטי, עסק או חברה, ולאו דווקא המדינה.

עורך דין פלילי וסיוע לנתבע

מי שנתבע על עבירה פלילית, ובכפוף להרשעה שלו בדין, צפוי לעונש עבור העבירה שלו, כקבוע בחוק ולפי חומרת העבירה. עורך דין בתחום הפלילי מסייע לנתבעים בשתי דרכים עיקריות: האחת – להיחלץ מהתביעה הן מחוסר הוכחות והן מחוסר אשמה. והדרך השנייה – להקל ככל האפשר את חומרת העונש, אם וכאשר הורשה הנאשם בעבירה פלילית.

אם יש לך עניין בשירותיו הטובים של עורך דין איכותי בתחום הפלילי, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב בדרך להשגת תוצאות חיוביות במשפט.

לייעוץ מהיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם (-: